Misyonumuz
Paylas
PDF Yazdır e-Posta
ENSEVÇocukluk çağında fiziksel engel ve hareket kaybına sebebiyet veren hastalıkların önemli bir bölümü, doğru ve zamanında yapılan müdahalelerle ortadan kaldırılabilir ya da mümkün olan en düşük seviyeye indirilebilir. Çocukluk çağı engeli oluşturan hastalıkların en büyük grubu olan beyin hasarlı(spastik) çocuklar bunun en güzel örneğidir. Dolayısıyla, doğru zamanlarda ve doğru şekillerde uygulanan tıbbi tedaviler sayesinde çoğu bağımsızlığını kazanabilir. Kesintisiz ve tam bir eğitim hizmeti ile meslek sahibi olabilir.

Bu nedenledir ki hedefimiz; tüm sağlıklı çocuklarımız gibi, onları da eğitimli, kültürlü, düşünen ve üreten bireyler olarak toplumumuza kazandırmaktır. Bu hedefe ulaşmak için zorunlu olan profesyonel kadroların yetişmesini sağlamak ve eğitim sürecine destek vermek diğer bir amacımızdır.  Ülkemizde, son yıllarda gerek sağlık, gerekse eğitim alanlarında engellilere yönelik bir takım adımlar atılmış olmasına rağmen, yeterli değildir. Mevcut imkanlar ise, ne yazık ki tam ve doğru kullanılamadığından, özellikle fiziksel engelli çocuklarımız; ergenlik ve yetişkinlik çağında birilerine bağımlı bir hayat sürmek zorunda kalmaktadırlar.

Genç ve sağlıklı düşünebilen beyinler; kapalı bir mekana hapis, birilerine muhtaç, üretmeyen ve düşünmeyi bilmeyen yurttaşlar olarak hayatına devam etmek zorunda kalmaktadırlar. Doğru olan sadece bu noktadan sonra onlara el uzatıp, bağış kampanyaları yaparak, bakım evleri açarak yardımcı olmak değil; erken dönemde onların yanında olarak, hayatını bağımsız idame ettirebilen, kendi ayaklarının üzerinde durabilen meslek sahibi kişiler olarak aramızda yerlerini almalarına destek vermektir. Unutmayalım ki onlarda, engelsiz kardeşleri gibi çocuk. Onlarında herkes gibi çocukluğunu yaşamaya, okumaya, yuva kurmaya hakkı var. Gelin onlara hak ettikleri hayatı verelim. Unutmayalım ki, kaybedilecek hiçbir çocuğumuz yok. Onlara sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır.